FERINO KVALITET ILI ....

Diskusija o Opremi, odeci, cizmama, vrecama za spavanje, rancevima, sitnicama, oruzju.

FERINO KVALITET ILI ....

New postby CarRadovan on Mon 08 Sep 2008 14:45

Da li je normalno da sator progrizu skakvci ?

Da li je to normalno samo za Ferrino opremu i opremu koju prodaju u Gori ili je to standard i za ostale proizvodjace ?

Meni se to desilo prilikom prvog kampovanja sa Ferino spectra 2 satorom na visini od svega 1100m nadmorske visine na planoini Ozren. U prodavnici Gora u Radnickoj ulici u Beogradu gde sam i kupio sator dobio sam odgovor (iza koga je stala i sama kompanija Ferrino), tj. da kvalitet outdor opreme koji oni prodaju sasvim normalno da ga jedu skakvci.

Postovani,

da li zelite da vam prodamo sator sa zastitnom mrezom protiv insekata, koji je tretiran otrovom, tako da nijedna zivotinja ne pridje blizu. Da li mislite da bi takav sator bio zdrav za ljude?

Na koji nacin Ferrino ili Gora, kao njihov distributer, moze da vas zastiti od zivotinja, koje jedu zastitnu mrezu protiv insekata?

Kao sto sam Vam vec napisao, sator Vam mozemo popraviti, ali o vasem trosku.

Zelim Vam vise srece sa skakavcima!

Pozdrav

Josip Hatlak

> Postovani,
>
> Hvala na savetu ali za mene nije normalno da posle svakog dana
> provedenog u prirodi posecujem krojaca kako bih se zastitio od
> prodiranja insekata u potpuno nov sator (i to cak i da je kineski koji
> kosta 1000 dinara, a ne sator od 10000 dinara renomirane svetske
> firme).
>
> Razumeo sam da je namena spoljnog sloja da stiti od atmosferske vode a
> da je namena unutrasnjeg da stiti od prodiranja insekata u
> unutrasnjost satora.
> Posto se radi o veoma obicnom insektu za bilo koju sumu ili planinu u
> Evropi molim Vas da mi pojasnite èemu sluzi unutrasnji deo satora i za
> koje uslove koristenja je sator namenjen. Ukoliko je namenjen uslovima
> van zatvorenh dezinsektovanih prostorija molim Vas da mi navedete
> lokacije u Srbiji na kojoj mogu kampovati u satoru koji sam Vam platio
> 10 000 dinara bez bojazni da cu ujutru na sebi zateci roj insekata.
>
>
>
>
> Postovani,
>
> nismo dobili nikakvu fotografiju uz vas email.
>
> U svakom slucaju preporucujem vam da po povratku sator popravite kod
> bilo kog sposobnijeg krojaca. Do tada predlazem vam da na neki nacin
> zatvorite otvor (lepljiva traka i sl.).
>
> Mi vam takodje mozemo uraditi popravku, ali uz naplatu, s obzirom da
> Ferrino garancija ne pokriva skakavce.
>
>
> Srdacan pozdrav
>
> GORA
> Srbija
> Beograd
> Radnicka 48/lok K
>

> > Kupio sam spectre2 pre nedelju dana i zadovoljan sam osim ¹to su ni
>> skakavci na planini Ozren 1100metara progrizli mrezicu unutra¹njeg
>> ¹atora . Molim vas za re¹enje ¹to pre jer nameravam da nastavim
>> boravak u prirodi jo¹ 10tak dana. ©aljem vam slike o¹te¿enja .
CarRadovan

Re: FERINO KVALITET ILI ....

New postby Hogar on Mon 08 Sep 2008 15:52

Malo mi je neverovatno da skakavci progrizu sator. Jesi li ti siguran da su bas skakavci odgovorni? Moljci ajde-de, ali skakavci... :bah:

Sa moje tacke gledista, ne treba ocekivati da Ferrino garancija pokriva takva ostecenja. To je fizicko ostecenje i neme veze sa fabrickim greskama prilikom izrade satora. Ako su skakavci progrizli taj sator, onda ce progristi bilo koji pa ne verujem ni da je u pitanji materijal loseg kvaliteta.

Mozda gresim, ne znam.
Hogar

New postby divlji pecarosh on Mon 08 Sep 2008 15:57

Opet skakavci i moljci nisu isto(da ne mesamo babe i zabe)
Jako mi je cudno da ti skakavci probuse sator(ja tih problema nisam imao :levitate: )
Kako znas da su to uradii skakavci?

Pozdrav
divlji pecarosh

New postby Hogar on Mon 08 Sep 2008 16:15

Za divno cudo ali znam da skakavci i moljci nisu isto.
Doduse, mislim da su i jedni i drugi insekti pa se efikasnost mrezice za insekte odnosi i na jedne i na druge.

Mozda gresim, ne znam.
Hogar

New postby canis lupus on Mon 08 Sep 2008 17:55

Skakavci ?!?!?!?

Aj baci neku sliku da vidimo ...
canis lupus

New postby CarRadovan on Mon 08 Sep 2008 18:19

Potpuno sam siguran da su skakvci posto sam jednog zatekao izmad glave i gledao ga sta radi. Nisam mogao da verujem!
Ako bi mi neko objasnio kako se kace slike rado bih poslao.
Ni Gora ni Ferrino ni jednog trenutka nisu rekli da je nemoguce da njihov sator progrize skakavac, vec naprotiv da standard njihove
outdoor opreme ne podrazumeva zastitu od insekata vec iskljucivo od komaraca.

A sto se moljaca tice koliko znam oni ne jedu sinteticke materijale.

Potpuno mi je degradirajuci odgovor vlasnika Gore da posle svakog kampovanja treba da nosim sator kod "dobrog krojaca"!

Ono sto me posebno interesuje je da li marka Ferrino vazi za smece od opreme ili se to deslio jos nekom sa klasom satora od 150 - 200eur-a

kako se salju slike?

P.S. Evo i odgovora direktno iz Ferrina:

Dear Mr. .............
thanks for your message and for your telephone call. I’m really sorry for the problems you did recently face with some grasshoppers but I have to confirm what the people of Gora have
recently told you.
Our tents are guaranteed against mosquitos and flys but not against other possible insects and believe me this is a common role for all the Companies dealing in the outdoor field.
The people of Gora were absolutely right about their recommendations and proper use of the tents , so there is no reason to doubt about their correct behaviour.
Unfortunately it is possible to have problems with other animals or insects and I wish you a better luck next time you will be going camping .
Best regards

Andrea Ferrino
CarRadovan

New postby CarRadovan on Mon 08 Sep 2008 18:31

Hogar wrote:Malo mi je neverovatno da skakavci progrizu sator. Jesi li ti siguran da su bas skakavci odgovorni? Moljci ajde-de, ali skakavci... :bah:

Sa moje tacke gledista, ne treba ocekivati da Ferrino garancija pokriva takva ostecenja. To je fizicko ostecenje i neme veze sa fabrickim greskama prilikom izrade satora. Ako su skakavci progrizli taj sator, onda ce progristi bilo koji pa ne verujem ni da je u pitanji materijal loseg kvaliteta.

Mozda gresim, ne znam.

pa za kakve uslove kampovanja su testirani Ferrino satori? Gde to nema skakavaca?
mozda su predvidjeni za kampovanje u hermeticki zatvorenom prostorima koje je prethodno obradio zavod za dezinfekciju i dezinsekciju.
CarRadovan

New postby Hogar on Mon 08 Sep 2008 18:33

Dok ne sakupis 15 postova, jedan od nacina da to uradis je sledeci:
Kad krenes da pises odgovor, videces da se odmah ispod tekst boksa nalazi jezicak na kojem pise Upload Attachment. Klikni na njega pa na Choose, zatim odaberi fotografiju sa tvog racunara koju hoces da prikacis i klikni na Add the file. Ostalo je sve isto kao sa cistim tekstom.

CarRadovan wrote:A sto se moljaca tice koliko znam oni ne jedu sinteticke materijale.

Bice da oni sto su mi progrizli jedan najlonski dzak to nisu znali.
Oni ne jedu sinteticke materijale ali ce ih svakako progristi ako osete potencijalnu hranu ispod.
Hogar

New postby CarRadovan on Mon 08 Sep 2008 21:17

evo jedne fotke
Attachments
ferino rupe skakavci.jpg
ferino rupe skakavci.jpg (49.52 KiB) Viewed 1455 times
CarRadovan

New postby CarRadovan on Mon 08 Sep 2008 21:20

Hogar wrote:Dok ne sakupis 15 postova, jedan od nacina da to uradis je sledeci:
Kad krenes da pises odgovor, videces da se odmah ispod tekst boksa nalazi jezicak na kojem pise Upload Attachment. Klikni na njega pa na Choose, zatim odaberi fotografiju sa tvog racunara koju hoces da prikacis i klikni na Add the file. Ostalo je sve isto kao sa cistim tekstom.

CarRadovan wrote:A sto se moljaca tice koliko znam oni ne jedu sinteticke materijale.

Bice da oni sto su mi progrizli jedan najlonski dzak to nisu znali.
Oni ne jedu sinteticke materijale ali ce ih svakako progristi ako osete potencijalnu hranu ispod.

Hrana je bila van satora, jedino ako su mene doziveli kao veceru. Super sad mi je lakse :wow:
CarRadovan

New postby Hogar on Mon 08 Sep 2008 21:48

CarRadovan wrote:Super sad mi je lakse :wow:

Ja malo sporije shvatam neke stvari pa mi nije jasno "na sta pucas" ovim sto si rekao.

'Ajde da probamo drugi pristup.

Zasto onda mislis da bi skakavci jeli sinteticke materijale? Onako iz dosade ili zato sto su hteli bas tebi da napakoste?
Hogar

New postby CarRadovan on Tue 09 Sep 2008 20:12

Hogar wrote:
CarRadovan wrote:Super sad mi je lakse :wow:

Ja malo sporije shvatam neke stvari pa mi nije jasno "na sta pucas" ovim sto si rekao.

'Ajde da probamo drugi pristup.

Zasto onda mislis da bi skakavci jeli sinteticke materijale? Onako iz dosade ili zato sto su hteli bas tebi da napakoste?

"pucam " da su verovatno mene doziveli kao potencijalnu hranu pa su zato grizli sator da bi dosli do mene tj hrane.

Samo dragi prijatelju Hogare nisam imao nameru da ulazim u psihologiju ili emocije skakavca, vec da saznam
da li je jos neko imao slicno iskustvo sa nekom drugom opremom koja nije Ferrino, kako bih znao da li istu u buducnosti treba izbegavati kao izuzetno nekvalitenu. Mislim da ovo pitanje moze interesovati i druge koji nameravaju da kupuju opremu.

Moram reci da me je Ferrino odusevio sajtom koji je voma pitko uradjen i klasifikacijom proizvoda koja je bez premca.
Takodje sam samim Ferrinovim satorom Specre 2 bio zadovoljan u smislu tezine, gabarita, funkcionalnosti. Kisu nisam probao, ali je na insektima definitivno pao na ispitu.
CarRadovan

New postby odiseys on Tue 09 Sep 2008 21:20

CarRadovan wrote: "..........this is a common role for all the Companies dealing in the outdoor field......

Ja prvi put ovo cujem !!!!

Radovane, bas mi je zao sto ti je pokvaren merak na ovaj nacin :(

Pozdrav
odiseys

New postby Hogar on Tue 09 Sep 2008 22:50

Pitanje je izuzetno interesantno, tu nema spora ali ako se dobro secam prvo je bilo:
CarRadovan wrote:Da li je normalno da sator progrizu skakvci ?

Ja sam ti rekao sta mislim o tome i zasto se to moglo desiti.

Sudeci po tvojoj reakciji, odgovor ti se nije dopao.
Jedino sto jos mogu da dodam je da mi je zao zbog toga i da se izvinjavam sto sam ista i napisao. Budi uveren da se to nece ponoviti.

Zelim ti svako dobro i vise srece sa opremom i na kampovanjima u buducnosti.

P.S.: Ako smatras moje odgovore za nekakvu provokaciji ili podbadanje, reci slobodno i ja cu ih izbrisati.
Hogar

New postby CarRadovan on Wed 10 Sep 2008 06:28

Hogar wrote:Pitanje je izuzetno interesantno, tu nema spora ali ako se dobro secam prvo je bilo:
CarRadovan wrote:Da li je normalno da sator progrizu skakvci ?

Ja sam ti rekao sta mislim o tome i zasto se to moglo desiti.

Sudeci po tvojoj reakciji, odgovor ti se nije dopao.
Jedino sto jos mogu da dodam je da mi je zao zbog toga i da se izvinjavam sto sam ista i napisao. Budi uveren da se to nece ponoviti.

Zelim ti svako dobro i vise srece sa opremom i na kampovanjima u buducnosti.

P.S.: Ako smatras moje odgovore za nekakvu provokaciji ili podbadanje, reci slobodno i ja cu ih izbrisati.

Ma ne :wink2:
sve je Ok
pozdrav
CarRadovan

New postby CarRadovan on Wed 10 Sep 2008 06:31

odiseys wrote:
CarRadovan wrote: "..........this is a common role for all the Companies dealing in the outdoor field......

Ja prvi put ovo cujem !!!!

Radovane, bas mi je zao sto ti je pokvaren merak na ovaj nacin :(

Pozdrav

Hvala.
Dakle ipak je do Ferino "kvaliteta".
Koje arke satora su dobre?
Kakva je Lafuma npr. ?
CarRadovan

New postby Sasa on Thu 11 Sep 2008 21:12

Cao Radovane. I meni je ovo vrlo interesantno. Imao sam na Obedskoj bari rat sa nekim pacovima ali sa skakavcima jos ne. Nemam iskustva sa Ferrino satorima. Ja imam neki Coleman kupljen pre nekih 9 godina u Kanadi i to koliko se secam nije kostao preko 100 dolara tada i jos uvek ga koristim. Isao sam sa njim i na Floridu gde je bilo dosta insekata i nisam imao nikakvih problema. Po Srbiji je isto koristen i nisam imao problema. E sad da li je moj sator kvalitetniji od tvog ili ja nisam naleteo na te skakavce i druge insekte koji bi pokusali da ga progrizu to vec ne znam. Inace sto se Ferrino opreme tice ja nemam iskustva pa ne bi bilo lepo da hvalim ili pljujem. Bilo je vec price o ferrino vrecama za spavanje i rancevima i nesto o tome mozes da nadjes i na ovom forumu. Kod nas je njihova oprema dosta zastupljena ali opet sa druge strane kod nas je i ponuda jako siromasna tako da covek i nema neki izbor.
Sasa
Sasa

New postby kolekojot on Sat 13 Sep 2008 11:50

Realno, to se savim moze ocekivati od satora u toj cenovnoj grupi. Bez nekoliko stotina eura, recimo 500-600, i ne moze da se nadje posten sator, ovi koje ferino pravi su solidni, ali samo za kratku upotrebu, i na nivou Colemanovih su.. Svi ti satori imaju ozbiljnih problema sa kondenzacijom, kojih nema recimo kod Hillberga, ali je i adekvatni Hillberg jedno 4 puta skluplji od Ferrina u istoj velicini.. I svi ostali satori za tucenu jednakog su kvaliteta..

Problem je samo sto ovde niko ne uvozi dobre satore.. Jeftina oprema najcesce i nije dovoljno dobra, jednostavno dobije se ono sto se plati.
kolekojot

New postby perop on Mon 13 Oct 2008 10:24

Meni se desila slicna stvar sa The North Face satorom, naime kad sam pakovao sator sa satorom sam spakovao i skakavca (kapitalce od recimo 5 cm) koji je pokusavao da izadje odatle i posle izvesnog vremena uginuo (nasao sam ga u satoru sledeci put kad sam ga raspakovao) pokusavajuci da izadje je izgrizao deo mrezice (sercom nije spolji deo satora)
e sad sto se tice Ferrino opreme imam samo losa iskustva sa njima, oprema im je ili dobro zamisljena a lose napravljena (rancevi kojima crkavaju ziperi na kapi) ili totalno lose koncipirana...

Sto se kvalitetnih satora tice, mislim da proizvodjaci i ne razmisljaju mnogo o rangu satora koji sa koriste u tim uslovima (suma, livada... komarci plaza...) vec prave satore za extramno teske uslove (sneg, verar, velike visine, a tamo insekata ni nema)

pozdrav perop
perop

Return to Oprema